Διαγωνιστικό φεστιβάλ Ηappy Shows

Παρασκευή, 01 Ιουλίου 2011 13:42
UPD:14:18
A- A A+

Στην ιδέα ότι η τέχνη μπορεί να αφυπνίσει δυνατά συναισθήματα βασίζεται το φεστιβάλ Happy Shows που διοργανώνεται φέτος για πρώτη φορά από τις 7 μέχρι τις 23 Ιουλίου.

Το φεστιβάλ είναι διαγωνιστικό και ο κόσμος ψηφίζει μέσω internet, θα δοθούν τρία βραβεία, για τρία θεατρικά σχήματα ή μεμονωμένους καλλιτέχνες και τρία μουσικά σχήματα ή μεμονωμένους καλλιτέχνες.

Τα βραβεία αφορούν την παρουσίαση της δουλειάς των καλλιτεχνών τη χειμερινή σεζόν 2011-2012 στο HOLY BAR του MICRAASIA και σε άλλους χώρους της Αθήνας.

Πρόγραμμα φεστιβάλ

Πέμπτη 7/7

Domenica

Το γνωστό συγκρότημα από τη «Βουή του δρόμου», «Άχρηστα ρολόγια», «Λίγη ζωή ακόμα», ανοίγει το φεστιβάλ με ένα ακουστικό πρόγραμμα με όλες τους τις επιτυχίες και γνωστές αγαπημένες διασκευές.

Έναρξη φεστιβάλ 21:30μ.μ.

Σάββατο 9/7

Η ομάδα Οίστρος παρουσιάζει το έργο «Η πινακοθήκη των ηλιθίων» στις 20.00 μ.μ., σε κείμενο Νίκου Τσιφώρου, σκηνοθεσία Γιάννη Μιχαλόπουλου, με τους Χρήστο Θεοχαρόπουλο, Γιάννη Μιχαλόπουλο και Μαργαρίτα Καστρινού.

Flybywire (Rapcore, New metal)στις 22.00μ.μ.

Κυριακή 10/7

Stand up comedy με την Ελισάβετ Μπούρα, κείμενο και σκηνοθεσία Ελισάβετ Μπούρα στις 20.00 μ.μ.

Διονύσης Καλαφάτης (ροκ έντεχνο) στις 21:30μ.μ.

Τρίτη 12/7

Νίκος Ρουμελιώτης (ροκ, έντεχνο) στις 21.00 μ.μ.

Τετάρτη 13/7

Almad (ποπ, ροκ) στις 22.00.μ.

Πέμπτη 14/7

Βασίλης Λογοθέτης (ποπ, ροκ) στις 21.00 μ.μ.

Η ομάδα X-act παρουσιάζει το έργο «Η πιο δυνατή» στις 22.00μ.μ., σε κείμενο Α.Στριντμπεργκ, μετάφραση Ερρίκος Μπελιές, σκηνοθεσία Γιώργου Χαρατζά, παίζουν οι Κορίνα Χρυσαϊδου, Ερμιόνη Δόβα.

Παρασκευή 15/7

Prestige band με μουσική από τη δεκαετία του 70, του 80 με ντίσκο, φανκ, ποπ στις 21.00 μ.μ.

No Brakes ελληνικό ροκ στις 23.00 μ.μ.

Σάββατο 16/7

Γιώργος Χριστοδούλου (Έντεχνο, Pop) στις 22.00μ.μ.

Κυριακή 17/7

Stand up comedy με τη Χρύσα Κατσαρίνη (κείμενο/σκην. Χρύσα Κατσαρίνη) στις 21.00μ.μ.

Ατακτες Μελωδίες (Pop, Punk) στις 23.00.μ.

Τρίτη 19/7

Χρήστος Νινιός, ελληνικό και αγγλόφωνο ροκ στις 20.00 μ.μ.

Dj Johnie Bee (Hip Hop) στις 22.00μ.μ.

Τετάρτη 20/7

Stand up comedy «Η πολύ μόρφωση φέρνει παραμόρφωση» με τους Πρίγκιπες της Δανιμαρκίας στις 20.00 μ.μ., σε σκηνοθεσία και κείμενο Αλεξάνδρας Παγανής, παίζουν Γιώργος Μακρής, Κέλλυ Καρακούλη, Αλεξάνδρα Παγανή.

Τρίτη εποχή (Pop, Rock) στις 21:30μ.μ.

Πέμπτη 21/7

Η ομάδα Theatρείο παρουσιάζει το έργο «Στάχτη και Μπούρμπερη» στις 21.00μ.μ.,σε κείμενο Βάσιας Αργέντη, σκηνοθεσία Γιάννη Παπλωματά, παίζουν οι Γιάννη Παπλωματά, Θεοδώρα Παπαϊωάννου, Γιώργος Δάσκαλος, Έλενα Παπακωστοπούλου, Θάνος Αστερίου, Βάσια Αργέντη.

Alex Stef (Minimal House) στις 23.00μ.μ.

Παρασκευή 22/7

Η ομάδα Μπουλούκι παρουσιάζει το έργο “Το δέντρο της ευτυχίας” στις 8μ.μ.σκηνοθεσία Χρήστος Συρμακέζης, παίζουν οι Νίκος Παναγιωτούνης, Όλγα Βακούφη, Δομινίκη Παπαστεργίου, Χρήστος Συρμακέζης.

DJ Zani Zak (Minimal House) στις 23:30μ.μ.

Σάββατο 23/7

Ιφιγένεια (ΝΑΜΑ) and The Love Cats (Έντεχνο, Rock) στις 22.00μ.μ.

Πληροφορίες

Διάρκεια από τις 7 μέχρι τις 23 Ιουλίου

Προτεινόμενα για εσάς

Δημοφιλή