Με Εργοτέλη ο Παναθηναϊκός στο Κύπελλο Ελλάδας

Τρίτη, 10 Σεπτεμβρίου 2013 17:55
UPD:17:58
Eurokinissi/ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ

Οι ομάδες της Σούπερ Λίγκας θα εκκινήσουν από τη δεύτερη φάση της διοργάνωσης, με τον Παναθηναϊκό να αντιμετωπίζει τον Εργοτέλη.

A- A A+

Γνωστά είναι από σήμερα το απόγευμα τα ζευγάρια που θα αναμετρηθούν στις πρώτες δύο φάσεις του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι ομάδες της Σούπερ Λίγκας θα εκκινήσουν από τη δεύτερη φάση της διοργάνωσης, με τον Παναθηναϊκό να αντιμετωπίζει τον Εργοτέλη, τον Πλατανιά να παίζει με τον Απόλλωνα Σμύρνης και τους υπόλοιπους συλλόγους της ανώτατης κατηγορίας να περιμένουν τις αναμετρήσεις της πρώτης φάσης για να μάθουν τους αντιπάλους τους.

Το πρόγραμμα:
Α΄ ΦΑΣΗ (14-15 Σεπτεμβρίου, μονοί αγώνες)
1. Φωκικός - Αχαρναϊκός
2. Ολυμπιακός Βόλου - Παναχαϊκή
3. Γλυφάδα - Καλλιθέα
4. Βύζας Μεγάρων - ΑΟ Χανιά
5. Πανηλειακός - Φωστήρας
6. Ηρακλής Ψαχνών - Παναιγιάλειος
7. Αστέρας Μαγούλας - Επισκοπή
8. Κασσιόπη - Δόξα Δράμας
9. Τύρναβος - Ηρακλής
10. Αναγέννηση Γιαννιτσών - Αιγινιακός
11. Εθνικός Γαζώρου - Νίκη Βόλου
12. Απόλλων Καλαμαριάς - Ζάκυνθος
13. Αναγέννηση Καρδίτσας - Καβάλα
14. Πιερικός - Βατανιακός

Β΄ ΦΑΣΗ (25-26/09, 30-31/10 - διπλοί αγώνες)
15. ΠΑΟΚ - Νικητής 13 (Αν. Καρδίτσας ή Καβάλα)
16. Παναθηναϊκός - Εργοτέλης
17. Ολυμπιακός - Νικητής 1 (Φωκικός ή Αχαρναϊκός)
18. Αστέρας Τρίπολης - Νικητής 4 (Βύζας Μεγάρων ή ΑΟ Χανιά)
19. Νικητής 11 (Εθνικός Γαζώρου ή Νίκη Βόλου) - Πανθρακικός
20. Νικητής 3 (Γλυφάδα ή Καλλιθέα) - ΟΦΗ
21. Νικητής 9 (Τύρναβος ή Ηρακλής) - Ξάνθη
22. Νικητής 2 (Ολυμπιακός Βόλου ή Παναχαϊκή) - Άρης
23. Νικητής 7 (Αστέρας Μαγούλας ή Επισκοπή) - Λεβαδειακός
24. Νικητής 6 (Ηρακλής Ψαχνών ή Παναιγιάλειος) - Βέροια
25. Νικητής 5 (Πανηλειακός ή Φωστήρας) - Ατρόμητος
26. Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης
27. ΠΑΣ Γιάννινα - Νικητής 10 (Αναγέννηση Γιαννιτσών ή Αιγινιακός)
28. Πανιώνιος - Νικητης 12 (Απόλλων 1926 ή Ζάκυνθος)
29. Νικητής 8 (Κασσιόπη ή Δόξα Δράμας) - Παναιτωλικός
30. Νικητής 14 (Πιερικός ή Βατανιακός) - Καλλονή

Προτεινόμενα για εσάς

Αθλητικές Μεταδόσεις